Budownictwo i architektura : Magazyn 2G # 62 / Stefano Boeri

Najnowszy numer magazynu 2G właśnie dotarł do Blogu od naszych przyjaciół z redakcji Gustavo Gili.
Ta nowa publikacja jest zredagowana w języku hiszpańskim i angielskim i obejmuje serię monografii renomowanych architektów, takich jak Sou Fujimoto, Lacaton & Vassal i Eduardo Arroyo, między innymi.
Zawiera także pisma od mistrzów takich jak Mies van der Rohe i Lina Bo Bardi.
W aktualnym wydaniu, N.62, znajdują się prace Stefano Boeri, znane z takich projektów jak Vertical Forest w Mediolanie i La Maddalena Arsenal.
Więcej informacji + pełny indeks po przerwie.
Stefano Boeri jest jedną z niewielu praktyk o międzynarodowej renomie, która zdołała przezwyciężyć trudności związane z sytuacją, jaką Włochy przedstawia dla studiów architektury, i uczynić z nich cnotę.
Jego kariera jako architekta szła w parze z zaangażowaniem w nauczanie, krytykę, publikowanie, politykę i kulturową agitację, a projekty, które zajmował w tych dziedzinach, są liczne.
Do tego możemy dodać obfity dorobek – niezwykle produktywny pod względem włoskich parametrów – w tym budynków publicznych i prywatnych, rozciągających się od bloków mieszkalnych i biur, centrum handlowego i małego centrum sztuki w Mediolanie, do bardziej paradigmatycznych dzieł, takich jak La Maddalena Arsenal ( Sardynia), wieże apartamentowe Pionowego Lasu w Mediolanie i Centrum Régional de la Méditerranée w Marsylii.
Dwie wstępki, przez krytyków Alexeia Muratova i Bart Lootsma, stanowią ramy dla osobistej trajektorii Stefano Boeriego w kontekście włoskim i międzynarodowym, podczas gdy.
Nexus.
Sekcja przedstawia tekst autorstwa samego architekta i zestaw materiałów graficznych, które, podobnie jak profesjonalny album biograficzny, podsumowują uzupełniające działania, które ukształtowały karierę mediolańskiego architekta.
004 Podwójny świat Stefano Boeriego / Alexei Muratov 018 z góry, The Tumult-Under The Bruching Stones, The Beach / Bart Lootsma 026 Geotermalna elektrownia, Bagnore 032 Rizzoli Corriere della Sera Kwatera główna, Milan 046 Social Housing, Seregno 054 Shopping Center, Seregno 064 Rekonstrukcja eks-wojskowego arsenału, La Maddalena 086 Art Incubator, Mediolan 098 Wystawa designu, Rzym i Turyn 102 Casa .italo Passenger Hubs 108 Centrum Régional de la Méditerranée, Marsylia 116 Pionowy las, Milan 126 Master Plan, Expo Milan 2015 132 Casa Bosco: Model mieszkalnictwa socjalnego w drewnie, Mediolan 138 Osiedle mieszkaniowe, Astana 144 Kompleks Wangfujing, Pekin 148 Plan zagospodarowania obwodu, Skolkovo 154 Biografia BioMilano 160 161 Zmiana krajów.
Pobyt we Włoszech / Stefano Boeri Wydawca: Editorial Gustavo Gili Language: Spanish.
Angielski Wymiar: 23 x 30 cm Strony: 176 ISBN: 9788425224539
[patrz też: jadalnia na statku, brico rawicz, brico loteria ]

Powiązane tematy z artykułem: brico loteria brico rawicz jadalnia na statku