W drugiej części naszej popularnej serii Jak druk 3D zmieni nasz świat .
przyjrzeliśmy się pracy Neri Oxman, profesorowi MIT profesorowi 3D Printing, fantastycznemu, inspirowanemu naturą designowi, który faktycznie reaguje na otoczenie.
Ale kolega z MIT i inny architekt, Skylar Tibbits, i jego partner Arthur Olson z Instytutu Badawczego Scripps, przyjmują tezę Oxmana o krok dalej.
Podobnie, zainspirowani właściwościami naturalnymi, które pozwalają na interakcję ze środowiskiem, ci dwaj próbują rozgryźć:.
Czy budynki kiedyś zbudują się same.
Dwójka niedawno zaprezentowała sponsorowane przez ...
Próbki piasku należy pobierać możliwie w wilgotnym stanie. Pobrane do badań próbki materiałów kamiennych, zarówno zwartych (bloki, lub bryły), jak też i kruszywa, pakuje się do szczelnych puszek lub skrzynek. Dołącza się do nich odpis protokołu komisyjnego pobrania próbek, a następnie plombuje lub zabezpiecza w przepisany sposób, który powinien umożliwiać stwierdzenie identyczności próbki po jej nadejściu do laboratorium badawczego. Na wieku skrzynki umieszcza się adres laboratorium i przesyła do badań. Badania makroskopowe. Badania te mają na celu ogólną charakterystykę materiału i stwierdzen...
Wskutek częstych spękań ukośnych względem warstw i trudności obróbki, nie stanowią materiału przydatnego do wyrobu kostek brukowych. W chwili obecnej największe znaczenie ma rejon. Wiśniówki i koło Kajetanowa (kamieniołomy :Oalgnański), gdzie znajdują się dwa duże kamieniołomy. Piaskowce sylurskie (ordowickie) na terenie Gór Świętokrzyskich mają mniejsze znaczenie niż kambryjskie; są stosowane w drogownictwie w postaci kamienia łamanego, tłucznia oraz do wyrobu materiałów brukowych (góra Telegraf pod Kielcami i Bogulanka pod Białogonem). [patrz też: armatura krakowska, brico loteria, konstrukcj...