Architektura: Columbia Boulevard System wspomagania oczyszczania ścieków / Architektura Skylab

Dzięki uprzejmości Skylab Architecture Ośrodek wsparcia leczenia ścieków Columbia Boulevard z siedzibą w Portland w stanie Oregon zapewnia biura dla pracowników Biura Inżynierii Środowiska i zarządzania konstrukcją.
Zaprojektowany przez Skylab Architecture z myślą o promowaniu współpracy, nowy budynek o powierzchni 11 490 stóp kwadratowych połączy otwarte biura i wspólne przestrzenie robocze z niewielkimi pomieszczeniami konferencyjnymi i dużymi salami konferencyjnymi, salami wideokonferencyjnymi i placówką szkoleniową.
Budynek został zaprojektowany tak, aby uzyskać certyfikat na poziomie LEED Gold, co wynika częściowo z polityki Green Building w Portland.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Zorientowany promieniowo wzdłuż ścieżki słońca budynek będzie miał dach, który będzie składany w górę iw dół.
Siedem osobnych fałd nachylenia dachu, w oknach rytmicznego rytmu wypełniają pustkę utworzoną przez fałd w górę, reagując na ruch naturalnego światła i przepływu powietrza.
Fałda skierowana w dół odprowadza spływ dachowy do dolnego progu i bioswales, przywracając wodę burzową do Columbia Slough.
Złożony dach w połączeniu ze zorientowaną na północ, żaluzowaną i działającą szklaną fasadą pozwoli na wypełnienie wnętrza w ciągu dnia i naturalną wentylację oraz umożliwi chłodzenie nocne.
System hydrauliczny budynku połączy się z przepływem wody w instalacji, wydajnie ogrzewając i chłodząc.
Dzięki uprzejmości Skylab Architecture Wejście do fabryki zostanie zmodyfikowane, aby zapewnić rodzime i adaptacyjne środowisko oraz stworzyć przestrzeń publiczną przed budynkiem z widokiem na istniejący staw.
Nowa przestrzeń krajobrazowa będzie dostępna dla personelu zakładu, a także dla wycieczek edukacyjnych dla ludności związanych z działalnością zakładu.
Okrągła otwarta przestrzeń w centrum będzie zawierała cechy krajobrazu i interpretacji pokazujące strategie uzdatniania wody.
Dzięki uprzejmości Skylab Architecture
[podobne: brico rawicz, czym malować drewno, olx bartoszyce ]

Powiązane tematy z artykułem: brico rawicz czym malować drewno olx bartoszyce