Architektura i nowoczesne budownictwo – Wystawa architektoniczna i panel dyskusyjny w galerii Roca London

Podczas Londyńskiego Festiwalu Architektury odbyła się pierwsza wystawa fotograficzna zatytułowana The Architect.
S Eye. , W której znaleźli się laureaci i finaliści Konkursu Fotograficznego Oczu Architektów, o którym wspominaliśmy wcześniej w Blogu.
W dniu premiery wystawy blisko sto osób wzięło udział w panelu dyskusyjnym poświęconym relacjom między architekturą i fotografią w Galerii ROCA London Zaha Hadid.
Panel, któremu przewodniczyła Amanda Baillieu z magazynu Building, został utworzony przez moderatora Alexa Health a, Jacka Pringona z firmy Pringle Brandon Architects, Simona Allforda z Allford Hall, architekta Monaghan Morris, architekta fotografa Nicka Guttridge a i architekta fotografa Granta Smitha.
Galeria Roca London dostarczyła nam powyższy klip.
Sprawdź to i śledź nas po przełamaniu kluczowych punktów dyskusji.
Panel omawia elementy architektury w kontekście fotografii z kluczowymi punktami takimi jak: Dzięki uprzejmości Architect s Eye Jaki jest obecny związek między wykształceniem architekta i fotografii a szkoleniem architekta.
Jaka jest rola wyobrażenia w formułowaniu pomysłu i jak jest ono wykorzystywane w projekcie.
Jaka jest rola fotografii jako reprezentacji lub katalogu ukończonego dzieła.
Nienaturalne napięcie między fotografem a architektem.
Jack Pringle zauważa, że fotografia jest nadal podstawową częścią szkolenia architekta.
Fotografie są używane do dokumentowania, ale także do przedstawienia innej perspektywy.
skupić się na pewnych szczegółach i dostrajając wszystko inne, a wręcz przeciwnie, wprowadzając kompozycję w kontekst.
Simon Allford stwierdza bez ogródek, że jeśli zdjęcie nie jest dobre, może nie jest to bardzo dobry budynek.
– Kończymy, gdy zacznie się życie budynku.
Nie chcemy kontrolować go poza grobem ..
Obraz udostępniany publicznie to budynek.
Dzięki uprzejmości Architect s Eye Wielu panelistów zgodziło się, że fotografia określa architekturę.
Niezależnie od tego, czy jest on kontrolowany przez architekta, czy przez redakcję, obraz staje się bardziej dostępny niż budynek jako pierwsze wrażenie.
Dzięki uprzejmości Architect s Eye Dzięki uprzejmości Architect s Eye
[przypisy: brico jelcz, czym malować drewno, zamek listwowy ]

Powiązane tematy z artykułem: brico jelcz czym malować drewno zamek listwowy