Kącik architekta – Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka / Studio Kalamar

Dzięki uprzejmości Studio Kalamar Zaprojektowany przez Studio Kalamar projekt Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej w Lublanie w Słowenii łączy się z miejską strukturą placu w przejrzysty, ale spokojny sposób.
Ponieważ dynamiczny wolumen naśladuje dynamiczne otoczenie, powstaje atrium pomiędzy, a zatem introwertykującymi energiami miejskimi, w spokojną atmosferę odpowiednią do nauki, otoczoną krużgankiem, czterokrotnie powtórzonym w pionie.
Program składa się z czterech jednostek programowych: biblioteki wolnego dostępu, obiektów pamięci i archiwum, jednostek pracy.
specjalistyczne usługi biblioteczne oraz dziedzictwo archeologiczne Romana Emony.
Emona leży poniżej poziomu powierzchni, więc trzy pozostałe jednostki są używane jako baza dla kompozycji objętości.
Jednostki są podzielone na trzy skrzydła.
lub trzy.
otwarte książki.
biblioteki.
Usługi biblioteczne mieszczą się w najniższym wolumenie, zorientowanym na północny wschód i Plac Rewolucji Francuskiej.
Skrzydło dostępu publicznego tworzy róg ulic Emonska i Zoisova, gdzie balansuje pomiędzy ruchliwą dynamiką ruchu w Slovenskach.
Skrzyżowanie Zoisova i miejska dynamika Placu Rewolucji Francuskiej.
Skrzydło magazynowe ustawia się na grzbiecie miejskiego impulsu, ale z jego wielkością do przodu percepcji dla odwiedzających przybywających do miasta z południa.
Dzięki uprzejmości Studio Kalamar Wszystkie trzy tomy są unoszone nad Emoną.
Emona staje się częścią Lublany i jednocześnie jest częścią biblioteki; spacer przez Emona staje się częścią rutyny.
Przy obu źródłach dynamiki.
od strony Wydziału Filozoficznego na zachodzie i od Placu Rewolucji Francuskiej.
Woluminy są podniesione jeszcze wyżej, wysokie portiki tworzą wyraźną konotację wejścia.
Dynamika objętościowa podąża za dynamizmem środowiska, skrzydła do przechowywania i swobodnego dostępu wyraźnie oznaczają spadek w kierunku rzeki Ljubljanica, skrzydła usług łączą tendencję z ogrodem do czytania dachu, odwołując się do miejskiej skali przyległego placu.
Dzięki uprzejmości Studio Kalamar Co więcej, wyraźna kompozycja trzech książek.
Skrzydłowych.
/.
wskazuje również na decyzję o bardzo racjonalnej konstrukcji i sprawnym funkcjonowaniu.
Każda jednostka ma własne wymagania konstrukcyjne, funkcjonalne i klimatyczne.
a kompozycja przydziela każdej jednostce własną objętość bez kompromisu między systemami o różnych warunkach (funkcjonalne, nośne, klimatyczne).
Organizacja każdego woluminu jest powtarzana w pionie, dystrybucja instalacji jest optymalna, ścieżki użytkownika są najkrótsze z możliwych.
Wartość inwestycji oszacowano na 34.000.000.
Nasza propozycja odzwierciedla obecny stan umysłu na świecie dzięki racjonalnemu wykorzystaniu źródeł i oczekiwanym niskim kosztom eksploatacji.
Dzięki uprzejmości Studio Kalamar Architects: Studio Kalamar.
Andrej Kalamar Lokalizacja: Ljubljana, Słowenia Klient: Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Technologii, Republika Słowenii Powierzchnia zabudowy: 17 950 m2 Typ projektu: Międzynarodowy otwarty konkurs Rok konkursowy: 2012
[przypisy: zbrojenie rozproszone cena, jadalnia na statku, brico loteria ]

Powiązane tematy z artykułem: brico loteria jadalnia na statku zbrojenie rozproszone cena