Kącik architekta – CYC Students Residence University / EKKY Studio

Sergio Godoy Pierwsza wygrana w konkursie dla studentów Uniwersytetu CYC przez EKKY Studio to niedrogi studencki kompleks mieszkaniowy położony blisko uniwersytetu na Cyprze, w dzielnicy Aglantzia w Nikozji.
Dzięki ich badaniom zbadano nową typologię budynków, która może pomieścić 70-76 studentów i może potencjalnie stworzyć obiekty publiczne dla studentów sąsiednich nieruchomości, mające na celu stworzenie współczesnego węzła mieszkaniowego dla studentów.
Alienacja i brak kontaktów towarzyskich stanowią poważne problemy dla wielu studentów.
Główną ideą kompleksu jest stworzenie małej społeczności i zainicjowanie powszechnej sieci społecznej w obrębie rezydencji.
Główne kształty zapewniają największy możliwy kontakt między przestrzeniami zwykłymi i prywatnymi, tworząc wszystkie ścieżki ruchu jako wewnętrzną zewnętrzną interaktywną przestrzeń otaczającą serce budynku.
Jednocześnie główny kształt zapewnia prywatność każdego miejsca zamieszkania, dając mu widok na drogę, przy czym większość jednostek posiada prywatną werandę.
.
Sergio Godoy Aby pozwolić na światło na dziedzińcu, budynek ma tylko dwa piętra wysokości w elewacji południowo-zachodniej i wznosi się na cztery piętra w elewacji północno-wschodniej.
Dwa skrzydła budynku połączone są stropem, na którym znajduje się stokowy ogród i otwarta przestrzeń do siedzenia, gdzie studenci mogą spotkać się w ciągu dnia i cieszyć się aktywnością zewnętrzną w klimacie śródziemnomorskim.
.
Sergio Godoy Górne poziomy (1.-4.
Piętro) są głównie organizowane z jednostkami mieszkalnymi położonymi wzdłuż obwodu.
Każda jednostka posiada łazienkę, kuchnię, sypialnię i miejsce do nauki.
Na parterze są pogrupowane wszystkie wspólne funkcje i udogodnienia, takie jak kafeteria, recepcja, basen, wielofunkcyjne miejsca, mały supermarket itp.
Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne na parterze zostały zaprojektowane tak, aby widok, zarówno na ulicę, jak i na wewnętrzny dziedziniec, dający użytkownikom elastyczność obserwowania zarówno aktywności na zewnątrz, jak i wewnątrz.
Korytarze wokół centralnej przestrzeni zewnętrznej – dziura w bryle budynku – tworzą luksusową śródziemnomorską oazę wypoczynkową w centrum całego budynku.
.
Sergio Godoy Powłoki w dormitorium są zwrócone w stronę otaczających budynków z serią dużych okien.
Skład elewacji z paneli aluminiowych, to system profili przesuwnych ekranu, który pozwala jednostek wewnętrznych 20-25 m.kw.
aby rozszerzyć przestrzeń wewnętrzną w stronę zewnętrznych balkonów.
Ponieważ zewnętrzna przestrzeń składa się z ściśle powtarzalnych elementów, wewnętrzna fasada jest pełna kolorów, ciepłych materiałów i zieleni.
.
Sergio Godoy Wiele wspólnych obszarów można znaleźć w całym budynku, tworząc otwory oddechowe w głównym kształcie.
Otwory te umożliwiają naturalne światło i wentylację budynku, stwarzając jednocześnie możliwości organizacji wydarzeń.
Na drugim piętrze, pod dachem ze spadkiem, znajduje się również dodatkowa podwójna przestrzeń amfiteatralna, łącząca drugie i trzecie piętro, i zapewnia przestrzeń dla studentów na zewnątrz, aby zebrać się na wykłady plenerowe, projekcje filmów, występy, przedstawienia teatralne lub koncerty .
Plan parteru Ponieważ pogoda na Cyprze sprzyja aktywności na świeżym powietrzu przez cały rok, utworzono ogród na dachu z zadaszonymi miejscami do siedzenia i bardziej publicznym charakterem.
Propozycja pracowni architektonicznej EKKY ma na celu poprawę ducha wspólnoty, kreatywność i organizację wydarzeń studenckich oraz spotkań, zapewniając jednocześnie prywatność i komfort.
rzut piętra Architekci: EKKY Studio Lokalizacja: Nicolas, Aglantzia, Cypr Obszar projektu: 2400 m2 Status: Prywatne zawody.
Pierwszy etap nagrody: W toku Rok projektu: 2012
[więcej w: brico rawicz, armatura krakowska, bricomarche zielona góra godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: armatura krakowska brico rawicz bricomarche zielona góra godziny otwarcia