Nowoczesna architektura : „Projektowanie w dialogu Wystawa architektonicznych odpowiedzi / gmp Architekten

Od kiedy Meinhard von Gerkan i Volkwin Marg założyli swoją praktykę architektoniczną von Gerkan, Marg i Partnerzy (gmp) w Hamburgu w 1965 roku, zrealizowali projekty w niemal wszystkich dużych miastach w Niemczech i na czterech kontynentach.
Museu de Arte Contemporânea de Niterói (MAC) przedstawia przegląd pracy gmp z międzynarodową wystawą objazdową – Designing in Dialogue.
Odpowiedzi architektoniczne ., które są obecnie dostępne do 5 sierpnia.
Szkice i rysunki stanowią ideę początkowych myśli konceptualnych, modele przedstawiające projekty w ich trzech wymiarach i zdjęcia dobrze znanych fotografów architektury dokumentują ukończone budynki.
Więcej architektów.
opis po przerwie.
Wystawie towarzyszy program wykładów i biblioteka ze wszystkimi książkami opublikowanymi przez praktykę od jej powstania.
Wystawiane projekty z czterech kontynentów są podzielone na cztery pary koncepcyjne, które obejmują ważne główne, praktyczne i teoretyczne aspekty pracy gmp: trójwymiarowe podwójne obrazy /.
Leonardo Finotti – Różnorodność i jednolitość – Mobilność i Urbanistyka – Społeczeństwo i odpowiedzialność – Innowacja i tożsamość Sala wystawowa w Museu de Arte Contemporânea de Niterói (MAC), zaprojektowana przez architekta Oscara Niemeyera z Bruno Contarini, składa się z okrągłej galerii który jest oddzielony optycznie i przestrzennie od centralnej powierzchni wystawowej za pomocą płyt ściennych i oferuje odwiedzającym stale zmieniającą się perspektywę eksponatów i atmosferę muzeum.
Okrągła galeria /.
Leonardo Finotti Wystawa wykorzystuje tę wyjątkową funkcję i sprawia, że stanowi ona główny motyw projektu: hologramy są wyświetlane na pionowych powierzchniach wystawowych, tworząc trójwymiarowe podwójne obrazy.
W zależności od kąta oglądania i jego pozycji w pomieszczeniu, obiekt jest widoczny z lewej lub prawej strony na oddzielnych obrazach, które są od siebie niezależne.
Widzi dwa obrazy w jednym, dlatego powierzchnia wystawy została podwojona.
MAC /.
Leonardo Finotti
[podobne: wap plus, brico braniewo, brico wschowa ]

Powiązane tematy z artykułem: brico braniewo brico wschowa wap plus