Nowoczesna architektura : Wspomnienie: Signal Box / Herzog & de Meuron

Nelson Garrido Architekci: Herzog & de Meuron Lokalizacja: Bazylea, Szwajcaria Rok wydania: 1994 Zdjęcia: Nelson Garrido + 8 Zaprojektowany przez światowej sławy architektów Herzog & de Meuron, ich nagrodzony projekt Pritzker, Signal Box, to budynek kolei w Bazylei, w pobliżu Guterbahnhof Wolf w Szwajcarii.
Zewnętrzna powłoka z miedzianych pasków skręconych w pewnych miejscach, aby wpuścić światło dzienne, działa jak klatka Faradaya chroniąca sprzęt elektroniczny przed nieoczekiwanymi efektami zewnętrznymi.
Jednocześnie jest w stanie wyrazić te cechy fizyczne.
W przeciwieństwie do wielu konwencjonalnych budynków przemysłowych, budynek prezentuje związek z sąsiadującymi torami kolejowymi.
.
Nelson Garrido Na sześciu kondygnacjach znajduje się głównie sprzęt elektroniczny do kontroli punktów i sygnałów do składu i powiązanych z nimi torów, a także kilka stanowisk roboczych i ich pomieszczeń pomocniczych.
Jego skala jest otwarta i nieokreślona (dywizje podłogowe nie są rozpoznawalne), dzięki czemu konfiguracja jest w stanie zająć określoną relację z sąsiadującym polem torów kolejowych.
.
Nelson Garrido
[hasła pokrewne: armatura krakowska, brico jelcz, bricomarche zielona góra godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: armatura krakowska brico jelcz bricomarche zielona góra godziny otwarcia